+38 067 833-33-47
+38 099 433-33-47
Запис на прийом Розстрочка

Що відбувається з зубом після видалення нерва?

Що відбувається з зубом після видалення нерва?
Інколи, в стоматологічній практиці зустрічаються випадки сильного пошкодження пульпи (судинно – нервового пучка), який знаходиться в середині зубів. Причиною цього можуть стати захворювання зуба, сильно запущений карієс, або ж серйозне травматичне пошкодження щелепи. 

Для того, аби зменшити больовий синдром, стоматологам доводиться приймати рішення про видалення нерва. Така процедура дозволяє зберегти повну функціональність зуба, проте сам він стає – мертвим.

Існують певні побічні ефекти з якими можуть зіткнутись пацієнти після видалення нерва:

1. Зміна кольору зуба. Це відбувається в результаті порушення живлення зуба. Спочатку емаль просто знебарвлюється, а от згодом - темніє. Звичайно, коли річ іде про жувальні зуби, зміна їх відтінку мало хвилює пацієнтів, однак якщо видалення нерва передніх зубів – проблему варто вирішувати.
В нашому центрі «Дентектум» спеціалісти естетичної стоматології вдало вирішують проблеми потемніння зубної емалі і з радістю допоможуть кожному пацієнту отримати свою білосніжну усмішку.
2. Слабшання структури зуба.  Після видалення нерва, пацієнти стикаються з зменшенням початкових можливостей зуба. Аби уникнути ризику перелому, стоматологи рекомендують не зловживати твердою їжею і використовувати інші зуби для її пережовування. Проте, найкращим варіантом стане встановлення коронки, яка допоможе знизити цю імовірність. 
3. Інфікування зуба. Також не виключеним є те, що після видалення нерва, пацієнт може помітити запалення ясен, або ж неприємні больові відчуття. Якщо таки один з симптомів присутні, варто негайно звернутись до стоматолога.

Видалення нерва зубів в стоматології «Дентектум»
В нашій клініці спеціалісти, що проводять видалення нерва, завжди дотримуються усіх санітарних норм, а також після виконання процедури рекомендують використовувати певні запобіжні заходи:

  • Протягом перших 2-3 годин після видалення, слід уникати фізичних навантажень і прийому їжі.
  • Так як після лікування деякий час зберігається дія анестезії, постарайтеся в цей час не приймати їжу, щоб не пошкодити (прикусити) м'які тканини щік, язика, губ.
  • Протягом тижня після процедури, потрібно намагатися максимально виключити зі свого харчового раціону тверді продукти, а натомість включати в меню страви рідкої, або м'якої консистенції.
  • Після проведеного ендодонтичного лікування коронка зуба ослаблена, тому для уникнення тріщин, сколів, перелому зуба рекомендується зменшити жувальне навантаження на лікований зуб.
  • Потрібно обов'язково дотримуватися гігієни ротової порожнини і не забувати двічі в день чистити зуби.
  • Один раз на півроку приходити на плановий огляд і професійну гігієну зубів.

Бережіть своє здоров’я, регулярно відвідуйте стоматолога для профілактичних оглядів і вам точно вдасться попередити зубні захворювання та уникнути видалення нерва.