+38 067 833-33-47
+38 099 433-33-47
Запис на прийом Розстрочка

Набряк після видалення зуба мудрості: причини та рекомендації

Набряк після видалення зуба мудрості: причини та рекомендації

Досить часто, в пацієнтів, які звертаються в стоматологічну клініку виникає необхідність у видаленні зубів мудрості. Причиною цього можуть стати звичайні стоматологічні захворювання, або ж моменти, коли зуби  прорізалися і ростуть криво, несучи шкоду для здоров'я. 

Процес видалення зуба мудрості вважається одним з найважчих та зазвичай, супроводжується неприємними відчуттями. Поряд із цим після видалення зуба мудрості можливі утворення набряку,  опухлості щоки і болі, однак лякатися їх не варто, адже дотримуючись простих рекомендацій лікаря, усунути всі вищеперелічені симптоми - легко.

Етапи видалення зубів мудрості

В стоматологічному центрі «Дентектум» видалення зубів мудрості проходить в кілька етапів із застосування передових методик та сучасного обладнання. 

1. Перед початком процедури фахівці нашої клініки ретельно проводять діагностику та визначають точні показання до видалення.
2. Стоматолог застосовує якісні анестетики для знеболення та усе необхідне обладнання, аби зробити весь процес максимально комфортним для пацієнта.
3. В складніших випадках проводяться надсічки ясен і в подальшому - фахівець видаляє зуб мудрості невеликими фрагментами.

Причини набряку після видалення зубів мудрості

Медичний термін набряк звучить як - надмірне накопичення крові в позаклітинних просторах організму для прискорення одужання. Існує кілька фізіологічних причин в наслідок яких утворюються набряки:

  • алергічна реакція на знеболення; 
  • утворення гнійного осередку; 
  • подовження коріння зуба; 
  • надмірно підвищений тиск. 

Однак, ці фактори є індивідуальними для кожного організму, адже найчастіше набряк щоки після видалення зуба мудрості є природною захисною реакцією на хірургічне втручання. 
Як довго може відчуватись набряклість?

Часові орієнтири напряму зв’язані із складністю оперативного втручання. В середньому після видалення зуба, набряк тримається протягом 3-5 днів. При цьому на третій день його розвиток може досягати максимуму. Потім пухлина починає поступово спадати, в цей час можлива поява гематоми. Найголовніше - надавати своєчасну допомогу організму в лікуванні пухлини і стежити за ним.

Прості рекомендації для швидкого усунення набряку
Якщо після видалення зуба мудрості з’явилась опухлість, варто в першу чергу виконувати всі призначення лікаря після процедури, адже лише з їх допомогою вдасться звести до мінімуму набряклість і болі.
1. Використовуйте лише холодні компреси (кожні півтори години по 7-10 хвилин) в місці набряку, проте ні в якому разі не грійте його. 
2. В першу добу після проведення видалення, слідкуйте за температурою тіла (вона не повинна перевищувати позначки 38°).
3. Уникайте вживання гарячої їжі та напоїв, прийняття гарячої ванни або душу, а також відвідування банних закладів (саун) протягом двох-трьох днів після процедури. 
4. Дотримуйтесь прийому усіх медикаментозних засобів, як назначив стоматолог. 
5. Не пропускайте чищення зубів, адже це суттєво знизить ризик інфекції. Проте, будьте обережні з лункою видаленого зуба, щоб не пошкодити захисний кров'яний згусток. Для процедури краще віддати перевагу м’якій щітці.
5. Не пропускайте чистки зубів, адже це суттєво знизить ризик інфекції. Однак, будьте обережні з лункою видаленого зуба, щоб не пошкодити захисний кров'яний згусток. Для процедури краще віддати перевагу м'якій щітці. Чим ретельніше стежити за гігієною місця видалення, тим швидше воно заживе! Акуратно обполіскуйте рот від залишків їжі після кожного прийому їжі охолодженою кип'яченою водою.
6. Дотримуйтесь прийому всіх медикаментозних засобів, які призначив стоматолог.

Коли Ви повинні терміново зв'язатися з лікарем:
1. Сильний і тривалий пульсуючий біль, що не знімається знеболюючими препаратами.
2. Триваюча більше 12 годин кровотеча, сильна кровотеча в перші 12 годин з великою кількістю червоної крові.
3. Оніміння верхньої і нижньої щелеп, що триває більше 2-х діб після закінчення операції.
4. Виражений набряк, що утруднює ковтання і відкривання рота.
5. Температура більше 38,5 С.

Набряк після видалення зуба мудрості зустрічається дуже часто, тому, не варто панікувати, слід дотримуватися рекомендацій і тоді всіх можливих проблем можна уникнути