+38 067 833-33-47
+38 099 433-33-47
Запис на прийом Розстрочка

5 помилок , які допускають батьки при лікуванні молочних зубів у дітей

Перша помилка - відвідування стоматолога дитиною разом з батьками необхідне, тільки якщо є до цього реальний привід або біль в зубах.

- Вкрай важливо уникнути цієї помилки. Дитині необхідно відвідати дитячого стоматолога ще до року. Якщо під час першого візиту не буде виявлено проблем, лікарі рекомендують відвідувати стоматолога не частіше 1-2 разів на рік. При виявленні проблем, відвідування стоматолога може варіюватися від 1 разу на 3 місяці, в подальшому до півроку ..  Головне завдання  при перших відвідуваннях стоматолога - виключити розвиток патологій, які в такому ранньому віці можуть розвиватися вкрай швидко. Чим раніше буде виявлена проблема - тим швидше, якісніше і дешевше буде вирішене питання з її лікуванням. Тим більше, якщо привчати дитину до стоматологічного огляду з найранніших пір, надалі візит до дитячого стоматолога буде проходити набагато спокійніше як для батьків, так і для лікарів.

Друга помилка - «Не потрібно взагалі лікувати молочні зуби, тому що їм на зміну прийдуть постійні ...»

- Такої помилки можуть допустити лише недбайливі батьки. Формування щелепно-лицьового апарату дитини відбувається як раз починаючи змалечку і корекції він найкраще піддається в молодшому віці. Не треба думати, що неправильний прикус може створити дитині тільки естетичні проблеми. Якщо не звернути на проблему увагу з самого початку, це може призвести до набагато більш серйозних захворювань пізніше - порушення артикуляції, пошкодження зубів, захворювань ясен, формування неправильного прикусу, не кажучи вже про хвороби щелепно-лицьового апарату, які можуть викликати проблеми з диханням , а також формуванню непропорційного, асиметричного або негармонійного обличчя.

Третя помилка - в харчуванні. Деякі батьки не звертають уваги на якість і правильність харчування, а тільки на його кількість.

- Будь-який грамотний педіатр підтвердить, що неправильне харчування - одна з головних причин захворювань зубів у дітей. Грудне харчування сприяє правильному формуванню зубо-щелепної системи дитини, а підібрані в подальшому молочні продукти і суміші на їх основі - стануть джерелом кальцію, що формує основу зубів і кісток.

Четверта помилка - батьки чомусь вважають, що не можна ставити дитині коронки на молочні зуби в разі їх дефектів.

- Років десять тому так і було. Установка коронок на молочні зуби дитині була недоцільною, дорогою і незручною. Але проблема залишалася - у разі руйнування зуба, його треба було спробувати відновити за допомогою герметизації кореня цементом, або видалити, що не сприяло нормальному формуванню щелепно-лицьової системи. Незабаром вихід знайшовся. При вцілілому корені, або частковому руйнуванні зуба - стали використовувати коронки і вініри, що продовжувало час його існування і допомагало безболісно досягти його зміни постійними зубами. Психологічно дитині вкрай важливо мати цілий і красивий зубний ряд. Зараз дана методика на всю використовується в міжнародній стоматологічній практиці.

Методику установки коронок на молочні зубки широко використовують дитячі стоматологи клініки "Дентектум".

Коли застосовуються коронки?

- коли зуб, який несе основне жувальне  навантаження, сильно зруйнований
- після травм, в результаті яких стався скол зуба і порушена його коронкова частина

Яку користь несуть коронки на молочні зубки для дітей?

- допомагають відновити естетику
- зуб, накритий коронкою, гарантовано простоїть до фізіологічної зміни (поки замість молочного не виросте постійний зуб)
- коронки допомагають формувати правильний прикус у дитини, тому що допомагають уникнути передчасного видалення молочних зубів

П'ята помилка - брекет-системи та ортодонтичні апарати (дитячі ортодонтичні пластинки) заважають нормальному життю дітей вдома і в школі.

Зараз вже немає - є сучасні системи, які проводять корекцію зубного ряду швидко і непомітно. Дитина сама може вибрати форму (фігурки звірів, іграшки, прикраси) і колір брекетів, невидимість або помітність. У 21 столітті можливість корекції прикусу в дитинстві - вже не важка і незручна процедура, а природний і необхідний аргумент на користь здоров'я.

 

Дитячі стоматологи і ортодонти клініки "Дентектум" вирішують самі різні за складністю завдання і намагаються всіма силами допомогти нашим маленьким пацієнтам!