+38 067 833-33-47
+38 099 433-33-47
Запис на прийом Розстрочка

Дентофобія або як не боятися стоматолога

Візит до стоматолога, згідно з численними опитуваннями, для багатьох є колосальним стресом.

Особливо це стосується тих людей, які застали часи, коли анестезія в стоматології застосовувалася тільки у виняткових випадках, наприклад при видаленні зуба. Подібна проблема легко ускладнюється: звичайна боязнь стоматологічного втручання може переростати в справжню фобію. 

Дентофобія або, як її ще називають, стоматофобія або одонтофобія - це панічний нездоланний страх перед стоматологом. Як же фобію відрізнити від звичайної боязні? Одна справа хвилюватися перед походом до лікаря, і зовсім інше - впадати в паніку, навіть від думки про стоматологічне лікування. 

Відтягування до останнього моменту походу до стоматолога, не дивлячись навіть на гострий зубний біль, також може бути ознакою дентофобії. Уже в стоматологічному кріслі, людина страждає подібною недугою, через панічний страх  не в змозі контактувати з лікарем, а від будь-яких дій стоматолога у неї підвищується тиск і частішає серцебиття. Більш того, такий нетиповий пацієнт може легко втратити свідомість. 

Але воювати з дентофобією за допомогою відмов від відвідування стоматолога ні в якому разі не можна. Якщо вчасно не відвідати лікаря, то карієс перетворюється в пульпіт, ясна запалюються до пародонтиту, а сильно зруйновані зуби залишається тільки видалити. Відсутність належного і своєчасного лікування чинить руйнівну дію і на здоров'я всього організму в цілому: інфекція в порожнині рота призводить до розвитку захворювань травного тракту, запалення ендокринних залоз, ревматизму, бронхіальної астми та інших недуг - адже все в нашому організмі взаємопов'язане. Тому з дентофобією потрібно і можна боротися.

Звичайну боязнь бормашини завжди можна відрізнити від такої серйозної проблеми, як дентофобія. Якщо людина йде на спілкування з лікарем, то, швидше за все, вона просто боїться. В даному випадку моє завдання знайти до пацієнта підхід, підібрати потрібні слова. Коли людина усвідомлює, що боятися нема чого, вона розслаблюється і навіть може заснути на прийомі. Це відбувається лише тому, що пацієнт знайшов контакт з лікарем, довірився йому. Пацієнт, що страждає дентофобією, неконтакт, він може втратити свідомість тільки при вигляді шприца, в процесі лікування він починає заважати лікарю руками або ногами, у нього з'являється задишка, різко піднімається тиск... У подібних ситуаціях стає очевидно, що людина дійсно не в змозі контролювати свій страх, а це вже серйозна психологічна проблема.

Дентофобію можна умовно розділити на вроджену (дуже рідко), і набуту.

У першому випадку мова йде про людей, які з дитинства бояться різних медичних процедур. Ін’єкції, прийом ліків, обстеження та аналізи призводять їх до шокового стану.

Уявна фобія - коли поява страху обумовлено зовнішніми чинниками. Так, наприклад, у людини, яка не лікувалася раніше у стоматолога, може виникнути дентофобія після побаченого у фільмі сюжету, де хворому свердлять або видаляють зуби. На неї може також справити сильне враження розповідь іншого, який з перебільшенням описує «жахи» стоматологічного відділення.

Набута фобія - це особистий негативний досвід. Пацієнт згадує численні хворобливі маніпуляції без анестезії, швидке випадання поставленої пломби тощо. В результаті у людини з'являється стійкий страх перед стоматологічним лікуванням.

Як перестати боятися лікувати зуби?

  • Лікувати зуби необхідно! Принцип відкладання проблем «на потім» відбере у вас більше часу, нервів і витрат.
  • Запишіться на прийом до психолога! Корінь проблеми може бути глибше, ніж вам здається, а фахівець допоможе з'ясувати, що до чого.
  • Пам'ятайте, у вас завжди є вибір! Вивчіть інформацію про способи знеболювання, які застосовуються в стоматології, а також про сучасні методики лікування зубів без бормашини. Використовуючи свої знання, вибирайте ту клініку, яка йде в ногу з часом.
  • Знайдіть контакт з лікарем! Вам потрібен фахівець, який з розумінням поставиться до вашої проблеми і буде готовий допомогти вам вирішити її. Намагайтеся відвідувати одного і того ж фахівця.
  • Виключіть найменші приводи для стресу! До лікування дізнайтеся, що вам будуть робити, яким чином, скільки це буде коштувати.
  • Приємна атмосфера - це важливо! Вибирайте клініку  котра володіє гарною обстановкою, без різкого запаху ліків і доброзичливим персоналом!

Пацієнтам з проблемою дентофобія стоматологи можуть запропонувати лікування зубів під седацією, за допомогою якої людина абсолютно заспокоюється і входить в стан легкого поверхневого сну і після процедури, як правило, нічого не пам'ятає. Найчастіше, після використання даної методики пацієнт розуміє, що нічого страшного з ним не відбувається і вже в наступні відвідування спокійно лікується під місцевою анестезією. А ось лікування зубів під наркозом як засіб проти панічного страху не завжди доцільно і навіть може значно погіршити проблему дентофобії.

Лікарі нашої клініки підходять до вирішення проблеми творчо: включають музику під час лікування, пропонують пацієнту надіти навушники і поєднати лікування з переглядом улюбленого фільму, щоб похід до лікаря перетворився в приємне проведення часу, а так само можливість відпочити і розслабитися.

Пам'ятайте !!! Найефективнішим засобом від страху і його ускладнення у вигляді дентофобії, є регулярне відвідування стоматолога. Але головне в лікуванні дентофобії - це прагнення самого пацієнта назавжди позбутися страху і привести в порядок свої зуби.

Щоб мати красиву здорову усмішку потрібно дуже постаратися!

Ми будемо раді Вам у цьому допомогти!