+38 067 833-33-47
+38 099 433-33-47
Запис на прийом Розстрочка

Фісури - що це і навіщо їх герметизувати?

Доведено, що в близько 85% випадків, карієс зубів починається з жувальних поверхонь. У ротовій порожнині міститься понад 50 мільярдів бактерій, і хоча в нормі всі вони не приносять шкоди, при неправильній чистці зубів - продукти життєдіяльності бактерій призводять до розвитку карієсу і інших неприємних захворювань.

Руйнування зубів починається найчастіше в тому місці, де збирається велика кількість відкладень - в фісурах - природних борозенках, розташованих на зубній емалі жувальної поверхні зубів. Сьогодні, найбільш ефективним методом профілактики фісурного карієсу, вважається їх герметизація, або іншими словами «запечатування».

Що таке герметизація фісур зуба?

Герметизація зубів - це метод профілактики, при якому проводиться заповнення фіссур зубів спеціальним герметиком для захисту їх від карієсу, відразу після прорізування. Цю процедуру можна проводити як для постійних, так і для тимчасових зубів.

Найкраще застосовувати герметизацію в перші півроку після прорізування, а в 6-8 років проводять запечатування постійних молярів («шісток»), в 10-11 герметизують премоляри («четвірки» і «п'ятірки»), а в 12-13 - другі моляри («сімки»).

Переваги своєчасної герметизації фісур
1. Створення на поверхні зубів, так званого бар'єру, що попередить вплив залишків їжі, мікроорганізмів і продуктів їх життєдіяльності.
2. Зупинка розвитку карієсу на початковій стадії «білої плями».
3. Проведення ефективної профілактики зубів від первинного карієсу.
4. Підвищення стійкості емалі зубів.
Показання для проведення запечатування фісур
1. Надмірна шорсткість жувальних зубів.
2. Постійне застрягання їжі в борозенках.
3. Наявність нальоту в фісурах.
4. Перші прояви фісурного карієсу.

Існує два методи герметизації фісур:
1. Інвазивний - коли глибокі і закриті фісури розкриваються за допомогою бору, а після цього наноситься герметик.
2. Не інвазивний - коли перед нанесення герметика проводиться абразивна (за допомогою професійних паст) чистка поверхні зуба.
На консультації, після огляду,  лікар підбере відповідний метод герметизації, враховуючи клінічний випадок дитини.


Правильно проведена герметизація фісур не тільки здатна попередити розвиток карієсу зуба, але і дозволить на досить значний час відтягнути знайомство дитини з іншими стоматологічними захворюваннями і ускладненнями.

У стоматологічному центрі «Дентектум» проводиться запечатування фісур як молочних, так і постійних зубів. Наші фахівці рекомендують батькам, проводити запечатування після перших кількох місяців від прорізування, коли зуби звільнилися від ясенного капюшона.

Герметизація фісур в «Дентектум» - абсолютно безболісна процедура, яка триває кілька хвилин, однак, як показує практика - здатна забезпечити захист від карієсу в 90% випадків.