+38 067 833-33-47
+38 099 433-33-47
Запис на прийом Розстрочка

Флюс на яснах

Напевно в кожного, ще з раннього дитинства залишився неприємний спогад про напухлу щоку та пов’язку на одну сторону, яка беззаперечно говорила про флюс на яснах

Які лише нетрадиційні методи лікування застосовували на той час для полегшення нашого стану, однак така панацея приносила лише шкоду – і в усіх випадках відвідування стоматолога було обов’язковим. 

Що таке флюс на яснах?

Визначення «флюс» у стоматологічній практиці має ще одну назву - «одонтогенний гострий періостит», або ж гнійне запалення в корені зуба. Під час цього захворювання, активно збирається гній, утворюючи невелику шишку, а згодом з'являється сильний біль, адже скупчення збільшується і «шукає вихід» назовні.

В стоматологічній практиці виділяють 3 стадії розвитку флюсу:
1. Виникнення больових відчуттів при пережовуванні їжі та раптовому дотику до місця запалення.
2. Поява набряку ясен і сильного ниття, яке приводить до утворення гнійної шишки.
3. З’являється припухлість інших частин обличчя (губа, щока або підборіддя), піднімається температура тіла, біль поширюються на очі, вуха, частину скроні.

Важливо, не запускати флюс до останньої стадії і при появі перших симптомів звертатись до стоматологів, аби уникнути негативних наслідків в майбутньому.

Лікування флюсу на ясна в стоматологічному центрі «Дентектум»

Досвідчені фахівці нашої стоматології обирають методи лікування флюсу на яснах в залежності від стадії захворювання. Зазвичай, на перших періодах запального процесу використовують медикаментозні препарати, що ефективно справляються з хворобою та мають ефект відновлювального процесу.

Однак, коли в пацієнта виникає гнійний флюс, консервативне лікування – безсиле і місце запалення, варто усувати хірургічним шляхом, тобто проводиться дезінфекція ураженого місця, робиться розріз і випускається увесь гній. 

Інколи для повноцінного відтоку може знадобитись дренаж  (невелика гумова трубка в розрізі на яснах), проте усі ці маніпуляції допомагають швидко  зняти запалення та покращити стан пацієнта.

Варто знати та розуміти, що методи самолікування з застосуванням небезпечних народних методів, може привести до важких наслідків, адже:

  • зігріваючий компрес на запаленому місці сприяє поширенню бактерій;
  • перев'язка області з флюсом погіршує кровообіг;
  • антибіотики при хворобі, що куплені самостійно в аптечному пункті, можуть викликати непередбачені наслідки;
  • сало на болючий зуб, компреси із дьогтю та прикладання часнику до зап'ястя – займуть дорогоцінний час та стануть причиною прогресування хвороби.


Не гайте жодної хвилини і при перших проявах одонтогенного гострого періоститу звертайтесь до спеціалістів стоматологічного центру «Дентектум».