+38 067 833-33-47
+38 099 433-33-47
Запис на прийом Розстрочка

Глибоке фторування

Відомо, що фтор є важливим елементом для підтримки здоров'я зубів. Однак до недавнього часу єдиним способом заповнити цей елемент у складі емалі була фторовмісна зубна паста. Але ефективність її дуже невисока, і зуби все одно піддаються руйнуванню. Особливо недолік фтору відчувають на собі жителі тих регіонів, де спостерігається нестача елементу в питній воді та їжі.

Сьогодні медицина пропонує унікальний метод відновлення зубної емалі і твердих тканин зубів - глибоке фторування. Дана процедура заповнює дефіцит мінеральних речовин, дозволяє знизити чутливість зубів і запобігти розмноженню бактерій, що призводить до карієсу.

Для дітей глибоке фторування має особливе значення, так як в дитячому організмі тільки відбувається формування постійних зубів. Недостатнє надходження фтору з їжею, а також нерегулярний догляд за ротовою порожниною можуть сприяти ранньому руйнуванню зубної емалі. За допомогою процедури глибокого фторування можливо збільшити її твердість в 10 разів!

У чому ж полягає метод глибокого фторування?

Даний метод заснований на ряді хімічних реакцій - вони дозволяють отримати мікрокристали фториду кальцію, які заповнюють мікротріщини емалі. Сама процедура глибокого фторування проходить в кілька послідовних етапів. Спочатку стоматолог проводить чистку зубів спеціальною пастою, щоб видалити наліт і відкладення зубного каменю. Потім за допомогою повітряного потоку зуби висушуються і покриваються герметизуючої рідиною, яка як би «запечатує» емаль (високодисперсний фтористий кальцій і фтористий магній). Після цього знову проводиться сушка і наноситься гідроокис міді кальцію.

Між першим і другим шаром виникає хімічна реакція, в ході якої виділяються мікрочастинки фтористого кальцію - вони дуже легко проникають в глибокі шари емалі. При цьому, з'єднання міді, що утворюються в результаті реакції мають сильний бактерицидний ефект. За рахунок описаного взаємодії елементів і виникає протикарієсний захист.

В яких випадках рекомендовано глибоке фторування?

Дана процедура є профілактичним і абсолютно безболісною. Вона спрямована на тривалий захист від руйнування емалі і виникнення карієсу (ефект триває до двох років). Тому її можна рекомендувати всім, хто піклується про здоров'я зубів.

Особливо корисно глибоке фторування в наступних випадках:

 • для захисту молочних зубів у дітей раннього віку;
 • для підлітків, організм яких зазнає змін, пов'язаних з пубертатним періодом,   в ході якого каріозна активність підвищується;
 • при дефіциті фтору в зв'язку з неправильним харчуванням або природним місцем існування;
 • при підвищеній чутливості зубів;
 • при  стончуванні емалі;
 • перед установкою і після зняття брекет-систем.

Переваги глибокого фторування:

 • на 65% знижує ризик захворювання карієсом;
 • в 10 разів збільшує твердість емалі;
 • подовжує термін експлуатації пломб;
 • зменшує чутливість емалі після іригації, чищення і відбілювання;
 • знижує ймовірність прояву вторинного карієсу;
 • нормалізує стан слизової порожнини рота;
 • зміцнює зуби при вагітності;
 • запобігає появі плям після ортодонтичних систем;
 • може бути використано для клієнтів з цукровим діабетом.

За рахунок того, що ефект глибокого фторування досить тривалий, досить проходити процедуру 1-2 рази на рік. Однак незважаючи на очевидну користь цього профілактичного заходу, не варто забувати і про інші способи турботи про здоров'я зубів - збалансоване харчування, регулярне чищення, систематичному відвідуванні стоматолога і т. д.

Крім глибокого фторування розрізняють ще звичайне, просте. Вони розрізняються в матеріалах, методах. Для глибокого фторування використовують емаль-запечатуючі матеріали. Для початку - просушують і чистять зуби, а потім тушують тампоном з молочком з гідроксиду міді, а потім попестити ротову порожнину водою. Найголовніше, що варто відзначити - це те, що при таких процедурах структура зуба не страждає при процедурі, тому як кальцій не видаляється.

Часто необхідна кількість процедур визначається стоматологом. Є ще можливість використання засобів з фтором для зміцнення і в домашніх умовах, гель, який призначив стоматолог, рівномірно втирається, розподіляється по ротовій порожнині. Пасти, ополіскувачі можливо використовувати щодня. Дуже часто лікарі призначають курс аплікацій фтором, а тривалість і кількість визначається індивідуально (від одного і до 8 - 10 разів на місяць).

У нашій клініці глибоке фторування проводиться професійними фахівцями. Наші стоматологи мають не тільки знання і багаторічну практику, а й особливий підхід до дітей.

Тепер і у вас є можливість подарувати собі і своїй дитині здорову, життєрадісну посмішку!