+38 067 833-33-47
+38 099 433-33-47
Запис на прийом Розстрочка

Грейпфрут і пародонтоз - речі несумісні

British Dental Association провела статистичні підрахунки в стоматологічних клініках Великобританії. Виявилося, що однією з великих проблем в останні роки стало збільшення кількості людей, які страждають захворюваннями ясен. Стоматолог Gordon Wotkins, радник асоціації, пояснює це тим, що люди стали менше споживати в їжу продуктів з вітаміном С, або піддавати їх перед подачею на стіл тривалій термічній обробці, що руйнує вітамін. 

Друга сторона - вживання сухих сніданків, консервованої їжі, де потрібний для організму вітамін C міститься в мізерних кількостях або відсутній взагалі.

Особливість обміну цього вітаміну в тілі людини полягає в тому, що організм не здатний його накопичувати, тому необхідно регулярно, навіть щодня заповнювати його запаси. Ця проблема хвилює не тільки британців.

Стоматологічні дослідження, які були проведені в Німеччині (Friedrich Schiller University), виявили позитивний вплив грейпфрута на флору ротової порожнини. Виявилося, що якщо з'їдати 1-2 грейпфрута на добу, то зменшується кровоточивість ясен і ризик запальних процесів в ротовій порожнині.

Всього у випробуваннях було задіяно 58 пацієнтів, які страждали хронічними недугами ясен. У їх числі були курці. Вчені включили цю категорію в число випробовуваних, оскільки куріння збільшує ризик багатьох захворювань зубів і ясен, а кількість вітаміну С знижується у курців приблизно на 27-30% в порівнянні з некурящими.

Через перші два тижні стоматологічних випробувань і «прийому» грейпфрутів підвищилася кількість вітаміну С як в групі курців, так і в групі супротивників згубної звички. Справа в тому, що практично кожен грейпфрут середнього розміру «приносить» в наше тіло 92,5 мг вітаміну С. Але є і небезпека, яку легко запобігти - кислий сік цитрусових послаблює емаль зуба, вона стає більш сприйнятлива до ерозії. Тому вчені стоматологи радять не чистити зуби відразу після вживання цитрусів. Краще прополоскати рот звичайною водою.