+38 067 833-33-47
+38 099 433-33-47
Запис на прийом Розстрочка

Як навчити дитину чистити зуби?

Якщо Ваша дитина не хоче чистити зуби, ми підкажемо, як впоратися з такою проблемою.

Привчати малюка до чищення зубів потрібно відразу ж з появою першого зуба, коли малюк ще сам не дуже розуміє, що відбувається, і звикає до самої процедури. Для дитини це повинно стати нормою з самого раннього віку.

Також врахуйте: дітям потрібен приклад. І якщо Ви самі час від часу «линяєте» від вечірнього чищення зубів, то дитина буде робити так само. Особливо це стосується малюків до 5-6 років: вони повністю копіюють поведінку батьків. При цьому не обов'язково тягнути дитину з собою в ванну, щоб проводити гігієнічні процедури разом. Головне - щоб дитина бачила, що Ви це робите, тому досить і відкритих дверей, поки Ви чистите зуби.

Батьки повинні активно допомагати дітям чистити зуби до 10 років.

До 7 років у дитини ще формується суглоб, тому вона фізично не може добре вичистити зуби самостійно. Вона просто буде повторювати рухи, як може, що позначиться на якості чищення зубів. Потім дорослому потрібно брати зубну щітку і самостійно або разом з дитиною добре дочистити зуби, особливо верхні і нижні жувальні зуби.

Так що до 7 років батьки допомагають дитині чистити зуби, а з 7 до 10 років активно стежать за процесом: дитина почистила зуби, батьки допомогли їх дочистити.

У випадку з підлітками, то тут потрібен контроль. Що ж стосується спеціальних ополіскувачів при чищенні зубів у дітей, то стоматологи кажуть, що це необов'язково. Головне - добре прополоскати рот водою від залишків зубної пасти.