+38 067 833-33-47
+38 099 433-33-47
Запис на прийом Розстрочка

Чи лікується пародонтит?

Існує думка, що пародонтит не лікується. Це міф, який поширювали самі стоматологи, адже вони не розуміли причин захворювання і не знали, як з ним боротися. Лікарі рекомендували полоскання, щоб усунути симптоми. Але запалення продовжувалося, переходячи в хронічний процес. Зрештою, зуби випадали.

Сучасна стоматологія має в своєму арсеналі безліч інструментів, здатних зупинити запальний процес на будь-якому етапі. І ми з усією відповідальністю заявляємо: пародонтит лікується!

Захворювання можна зупинити на тій стадії, на якій пацієнт прийшов до фахівця.

Але повернути втрачене стан вже неможливо. Наприклад, якщо людина прийшла на останньому етапі, коли зуб тримається в кістки на одну третину, то відновити дві третини вже не вдасться. Або ж, якщо кістка зруйнована, ми не зможемо її наростити. Але запобігти випадання зуба можна.

Бувають ситуації, коли зуб краще видалити, щоб уникнути розсмоктування кістки. Таке трапляється, наприклад при цукровому діабеті, захворюваннях ендокринної системи.

Особливо схильні до пародонтиту курці. При палінні відбувається спазм судин, в яснах погіршується кровопостачання, імунітет працює гірше. Все це створює ідеальні умови для життя бактерій. І якщо людина неправильно доглядає за порожниною рота, розвивається запальний процес. Саме тому у курців часто запалені ясна.

Правильне лікування пародонтиту має на увазі не тільки використання лікарських препаратів. Ми очищаємо і поліруємо зуб, прибираємо з ясен інфекцію, заповнюємо кишеню ліками. Зазвичай одужання настає через місяць. Але це за умови, що пацієнт виконує всі рекомендації лікаря.