+38 067 833-33-47
+38 099 433-33-47
Запис на прийом Розстрочка

Панорамний знімок зубів

Однією із запорук ефективного лікування є точно поставлений діагноз. В роботі стоматологів найкращий помічник - панорамний знімок зубів.    

Панорамний знімок зубів (ортопантомограмма, ОПТГ) - це рентгенівський знімок верхньої та нижньої щелеп, який детально показує стан зубів, стан придаткових пазух носа, скронево нижньощелепних суглобів (ВСНЧ), і т.д.

Такий знімок дозволяє ретельно вивчити стан верхньої і нижньої щелеп, коренів зубів, кісткової тканини, в той час, коли звичайний рентгенівський знімок дозволяє побачити тільки один, два або кілька сусідніх зубів. ОПТГ:

  • Допомагає виявити приховані каріозні порожнини
  • Допомагає перед імплантацією оцінити стан кісткової тканини, її щільність і висоту
  • Дозволяє побачити наявність і розташування зубів,які не прорізалися (молочних, а так само зубів мудрості)
  • Дозволяє виявити наявність запальних процесів, кіст, гранульом, фібром.
  • Допомагає визначити якість запломбованих каналів зубів
  • Перед початком ортодонтичного лікування використовується для оцінки стану зубного ряду, для складання правильного покрокового лікування
  • Застосовується  як в дорослій, так і в дитячій стоматології.

Панорамний знімок виконується на спеціальному рентгенівському апараті - Ортопантомографі. Знімок робиться в цифровому форматі, заноситься в комп'ютерну карту пацієнта і доступний для будь-якого фахівця клініки, що дозволяє швидко переглянути його для уточнення діагнозу і складання правильного плану лікування, особливо якщо лікування багатоетапний. Якщо є необхідність, знімок можна збільшити на моніторі комп'ютера.

Часто запитують про безпеку цього дослідження. Насправді, випромінювання цифрових ортопантомографів у багато разів менше, ніж у плівкових апаратів, а одержувана доза випромінювання при двогодинному авіаперельоті набагато більше, ніж при проведенні ОПТГ.

Ми запрошуємо всіх, хто потребує такого дослідження!

Ви зможете зробити панорамний знімок в будь-який день, а вся процедура займе всього кілька хвилин. Крім того, ви зможете відразу отримати коментарі та консультації наших лікарів.