+38 067 833-33-47
+38 099 433-33-47
Запис на прийом Розстрочка

Пластика вуздечки язика та губ

Особливими складовими ротової порожнини є тонкі складки слизової оболонки, які називаються вуздечками. Вони забезпечують надійне прикріплення губ до ясен, так само підтримуючи їх у правильному положенні.

В роті у кожної людини розміщуються три види вуздечок: верхньої губи, нижньої губи і язика. Кожна з цих слизових складок, виконує свою важливу роль в організмі людини. Спільними функціями всіх трьох є наступні:

 • правильне формування прикусу;
 • чіткість мовного апарату;
 • нормалізації роботи слизової оболонки;
 • злагодженість мімічних особливостей особи;
 • повноцінне харчування новонароджених.

Якщо якась із вуздечок занадто коротка, то вона негативним чином впливає на вище перераховані норми.

Вуздечкою верхньої губи називають складку вертикально розміщену в ротовій порожнині, яка з'єднує собою верхню щелепу і губу. Патологія цієї складки найчастіше стає помітною у дітей, які досягли 6 років, під час випадіння молочних зубів. При короткій вуздечці, відбувається збільшення щілини між передніми зубами, а це провокує неправильний прикус. Згодом ця проблема призводить до погіршення в вимові звуків. У більш старшому віці і запущеній формі - до розвитку пародонтозу.

Вуздечка нижньої губи - це слизова вертикальна складка, яка з'єднує щелепу з губою в нижній частині ротової порожнини. Виправляти таку патологію обов'язково потрібно, адже з часом вона призводить до погіршення формування прикусу і збільшення проміжків між корінними зубами. Проблема короткої вуздечки нижньої губи зустрічається дуже рідко, але так само, як і верхньої, може провокувати погану чіткість роботи мовного апарату.

Медичний термін «вуздечка язика», пояснює вертикально розташовану слизову складку, що знаходиться між язиком і дном ротової порожнини. На сьогоднішній день проблему, викликану розміром вуздечки, вирішують ще в пологовому будинку. Така патологія не дозволяє новонародженому повноцінно харчуватися грудним молоком матері. Малюкові підрізають цю частину, відразу після народження. Якщо така процедура не була зроблена в період раннього розвитку, то в подальшому доросла людина зіткнеться з неправильною вимовою звуків і певними стоматологічними захворюваннями.

Пластика вуздечки язика і губ - це просте хірургічне втручання, в ході якого підрізається слизова складка в ротовій порожнині.

 У медичному центрі «DenTectum» така процедура проводиться дорослим і дітям. Залежно від складності дефекту і ступеня впливу на стан здоров'я операція може включати кілька етапів:

 •  френтомія (розсічення вуздечки язика, губ)
 • френектомія (висічення вуздечки)
 • френулопластика (переміщення початку вростання слизової складки).

Досвідчені фахівці для проведення пластики вуздечки язика і губ використовують кілька методів.

У класичному випадку хірургічне втручання проводиться скальпелем. Такий метод дуже актуальний при серйозних клінічних картинах. Особливу роль при проведенні такої операції відводять майстерності і професіоналізму хірурга. Всі маніпуляції здійснюються амбулаторно з використанням місцевої анестезії. Тривалість процедури близько 15 хвилин.

В даний час існує більш сучасний метод - лазерна хірургія. Фахівці медичного центру «DenTectum» в практиці пластики вуздечки язика і губ використовують діодний лазер PICASSO (USA). Під час проведення операції вплив лазера ніби розчиняє з'єднання короткої вуздечки. Виділяють ряд переваг в користування діодного лазера PICASSO:

 • відсутність кровотечі;
 • не має неприємних звуків, які провокують страх у дітей;
 • не потрібно накладати шви, що робить операцію швидкої;
 • виключення можливості зараження хірургічним інструментом (так як краю відкритої рани обробляється лазером);
 • відсутність больових відчуттів (при використанні лазерної хірургії не потрібна анестезія). 

ВВажлива особливість методу - дуже короткий реабілітаційний період. Уже через кілька днів рани повністю загоюються. 
У такий післяопераційний період фахівці рекомендують дотримуватися ретельної гігієни порожнини рота, уникати гострої та гарячої їжі і вчасно проходити огляди у хірурга.

У медичному центрі «DenTectum» працюють найкращі фахівці, які допоможуть вам у вирішенні проблеми короткої вуздечки язика і губ.