+38 067 833-33-47
+38 099 433-33-47
Запис на прийом Розстрочка

Причини і профілактика пародонтиту

Існує кілька основних причин пародонтиту. Профілактика захворювання передбачає боротьбу з ними.

1.    Неправильна гігієна порожнини рота.

Це основна причина виникнення пародонтиту. Щоб уникнути захворювання, необхідно мінімум двічі в день чистити не тільки зуби, але і щоки, язик. Якщо людина добу не чистить зуби, то бактерії, що знаходяться в порожнині рота, утворюють біоплівку, яку неможливо зняти звичайною щіткою. Перебуваючи під захистом плівки, бактерії продовжують розмножуватися, сприяючи розвитку запалень.

При чищенні зубів особливу увагу потрібно приділяти міжзубних проміжкам. Рекомендуємо використовувати не тільки зубну нитку, але і міжзубні йоршики, які ідеально вичищають всі поверхні між зубами.

Важливо правильно підібрати зубну щітку, тому що якщо, наприклад, у людини тонка емаль, то жорстка щітка її стирає, і зуби стають чутливими.

В результаті, людина не може повноцінно чистити зуби, що сприяє розвитку пародонтиту.

Корисно раз на півроку проводити професійну чистку зубів у стоматолога.

І потрібно вчити дітей з раннього віку правильно чистити зуби. До слова, догляд за молочними і корінними зубами відрізняється.

2.    Відсутність в раціоні жорсткої їжі. 

Одна з основних причина більшості захворювань порожнини рота в тому, що ми перестали вживати тверду їжу. Сучасна людина харчується на ходу, не пережовуючи і швидко ковтаючи їжу. Тверда їжа сприяє хорошому кровообігу в яснах, а значить, допомагає запобігти пародонтиту.


3.    Порушення прикусу.

Дана проблема властива дітям. Через те, що діти не їдять жорстку їжу, у них зсуваються або розсуваються зуби. Такі зуби важко добре почистити, що нерідко призводить до запальних процесів.

До 7 років батьки зобов'язані вичищати зуби дитини і вчити її правильно доглядати за порожниною рота. Не зайвим буде приводити дитину до лікаря, який в ігровій формі зможе оглянути порожнину рота і направити до ортодонта в разі потреби.

4.    Рано видалені зуби.

Якщо на верхній щелепі немає зуба, нижній зуб не отримує жувального навантаження, а сусідні зуби навантажені сильніше, ніж потрібно. Все це те ж може стати причиною пародонтиту.

Кращою профілактикою пародонтиту буде:

  • правильна щоденна гігієна зубів
  • здійснення комплексного чищення зубів у стоматолога гігієніста 2 рази на рік
  • наявність твердої їжі в раціоні