+38 067 833-33-47
+38 099 433-33-47
Запис на прийом Розстрочка

T-SCAN - унікальна комп'ютерна діагностика

На сьогоднішній день в світі стоматології з'явилася нова технологія - комп'ютерний аналіз оклюзії.

Оклюзія - це змикання наших зубних рядів верхньої і нижньої щелепи. Цю технологію можна назвати справжнім проривом в стоматології. Адже дотепер стоматологи перевіряли змикання зубів за допомогою копіювального паперу або спеціальнго ортодонтичного воску, що по правді кажучи давало деякий суб'єктивний результат.

Устаткування Т-скан (T-Scan) дозволяє за допомогою найтоншого датчика, у якого немає аналогів в світі, (його товщина 4 мікрони), заміряти силу (ступінь) стиснення зубів і вивести ці виміри на екран комп'ютера. Датчик дозволяє з точністю до мікрон, врахувати всі контакти між зубами, визначає час змикання зубів, рівномірність розподілу навантаження на кожен зуб окремо і навантаження на праву і ліву сторони відповідно, виявити, яка сторона працює активніше.

Так само діагностика дозволяє визначити, на скільки рівномірно навантажені зуби, чи немає де «суперконтактів», коли один зуб працює з подвійним-потрійним навантаженням, а інший слабо або зовсім не бере участі в процесі жування.

Зона застосування даного приладу в стоматології абсолютно не обмежена:

  • Т-скан (T-Scan) широко застосовується в терапевтичній стоматології - ми застосовуємо його, щоб оцінити прямі реставрації, тобто пломби, які встановлюються стоматологом-терапевтом. Зуби починають рівномірно брати участь в процесі стиснення і жування, що попереджає появу сколів, тріщин, а також дозволяє уникнути перевантаження тканин пародонту - тканин, в яких знаходиться сам зуб.
  • В ортопедичній стоматології - датчик Т-Скан (T-Scan) ми застосовуємо до початку лікування, щоб визначити ступінь складності роботи, і після закінчення лікування - визначити, наскільки якісно робота виконана.
  • В ортодонтів цей прилад застосовується для того, щоб при проведенні ортодонтичного лікування визначити, чи достатньо добре змикаються зуби зліва, справа, в кожному відділі, що дозволяє при необхідності вчасно відкоригувати ортодонтичне лікування, адже поки стоїть брекет система, це легко здійснити. Протягом ортодонтичного лікування таких процедур необхідно від 1 до 3, так як зміна положення зубів йде протягом всього періоду ортодонтичного лікування.
  • У хірургів-імплантологів цей прилад не замінний для того, щоб правильно оцінити навантаження на встановлені на імплантатах ортопедичні конструкції (коронки, мости). За допомогою Т-скан (T-Scan) можна вчасно відкоригувати це навантаження і зробити його адекватним. Це подовжує життя імпланта і збільшує його гарантійний термін.
  • Т - скан (T-Scan) дозволяє виявити порушення в функціонуванні скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС). Часто ураження СНЩС супроводжується невралгічними болями,які віддають у вухо, скроню, потиличну зону, шию, ключицю; головними болями, мігренню, запамороченням, напругою м'язів і спазмами в зоні голови, шиї, горла, дзвоном у вухах, зниженням слуху. І як правило з такими симптомами звертаються за допомогою до отоларинголога, невропатолога, хірурга, терапевта та ін. А в більшості випадків причиною цих станів є порушення прикусу, яке призводить до функціонального перевантаження СНЩС.

 

Як проходить процедура?

Датчик (пластинка) розміщується між зубними рядами пацієнта і  він прикушує зубами.

На екрані монітора показується, як змінюються в часі жувальні співвідношення, тобто весь процес змикання зубів записується з точністю до мілісекунд. Тут можна буде побачити, де контакт більше, де менше, на скільки симетрично працюють жувальні м'язи з лівого та правого боків, виявляючи тим самим ті «суперконтакти», які дозволяють зубам стиратися.

 

Які переваги отримує пацієнт після проведення діагностики на апараті Т-Скан (T-Scan)

  • Процедура абсолютно безболісна: пацієнт просто прикушує спеціальну сенсор-платівку і дані виводяться на монітор комп'ютера.
  • Наочне обстеження: пацієнт сам все бачить на екрані монітора.
  • При проведенні лікування діагностика Т-Скан (T-Scan) дозволяє уникнути таких неприємних моментів, як сколи, тріщини, злам конструкцій, тому що дозволяє аналізувати роботу з неймовірною точністю.
  • Всі дані документуються і зберігаються в відеоформаті, що дозволяє після проведення лікування порівняти показники оклюзії на діаграмах і графіках до початку і після закінчення лікування.