+38 067 833-33-47
+38 099 433-33-47
Запис на прийом Розстрочка

Вчені назвали бактерії, які заважають жінкам завагітніти

Вчені з Університету Гельсінкі радять жінкам, які намагаються завагітніти, стежити за станом ясен. Справа в тому, що бактерії Porphyromonas gingivalis, що викликають пародонтит (хвороба ясен), зменшують вірогідність зачаття.

Ймовірно, через захворювання ясен підвищується рівень запалення в організмі. А запалення перешкоджає овуляції і імплантації ембріона. Крім того, можливо, воно впливає на вироблення гормонів і збільшує ризик ендометріозу.

У дослідженні взяли участь 256 здорових жінок у віці від 19 до 42 років. Учасниці відмовилися від контрацепції, так як намагалися завагітніти.

Вчені оцінювали стан ротової порожнини, ясен і репродуктивних органів жінок. Дослідники спостерігали за учасницями протягом року.

Дослідження показало: жінкам, у яких в слині були Porphyromonas gingivalis або антитіла, які вказують на наявність цих бактерій, вдавалося завагітніти в три рази рідше, ніж учасницям без вищезазначених бактерій і антитіл. А у учасниць з бактеріями і ознаками хвороби ясен ймовірність завагітніти виявилася в 4 рази нижче.

Фахівці врахували чинники, які могли вплинути на результати, такі як соціально-економічний статус і загальний стан здоров'я.