+38 067 833-33-47
+38 099 433-33-47
Запис на прийом Розстрочка

Закритий і відкритий кюретаж при пародонтиті

За статистикою, близько 85% населення мають таке захворювання, як - пародонтит, але не всі про нього знають. Ця хвороба вражає тканину пародонту (кістка, періодонтальні зв'язки, цемент зуба, ясна), яка оточує і тримає зуб, і хоча протікає малопомітно, однак досить небезпечно. Якщо вчасно не зробити діагностику і не призупинити цей процес, здоровий стан ясен - вже не повернути, а в гіршому випадку, пацієнт може втратити зуб назавжди.

Першими ознаками пародонтиту вважається - неприємний запах з рота, набряклість і кровоточивість ясен. Знехтував основними симптомами - запальний процес посилюється і тягне за собою більш серйозні наслідки:

  • Хворобливі відчуття при прийомі їжі і чищення зубів.
  • Оголення коренів зуба.
  • Освіта кишень в яснах, де скупчуються бактерії.
  • Виділення гною і збільшення рухливості зубів.

Постійна інфекція в порожнині рота, розноситься кров'ю по всьому організму, і може привести до виникнення і загострення захворювань різних систем організму: серцево - судинної, шлунково-кишкового тракту, а так само вже доведено вплив пародонтиту на репродуктивну функцію у чоловіків. 
Виявлення вищевказаних ознак пародонтиту сигналізує про загострення хвороби і зупинити її можна тільки при своєчасному лікуванні. Почати його можна прямо зараз - записавшись на прийом до фахівців стоматологічного центру «Dentectum».

Що таке закритий і відкритий кюретаж?

Кюретаж - це глибоке очищення простору між яснами і корінням зубів від каменів, грануляційної тканини, мікроорганізмів та іншого «сміття». Кюретаж ясен дозволяє уникнути передчасного видалення зубів. У стоматологічному центрі «Dentectum», кюретаж проводять тільки досвідчені фахівці, які мають серйозні навички в проведенні таких операцій.

Закритий кюретаж проводиться в тому випадку, якщо глибина пародонтальної кишені не перевищує 5 мм. Обробка проходить під місцевою анестезією без порушення цілісності ясна і в кілька етапів:
1. Спочатку лікар видаляє над- і підясенні зубні камені і ручними інструментами (кюрет) заходить на всю довжину пародонтального кишені і очищає її дно.
2. Обробивши кишеню антисептиком, при необхідності стоматолог накладає захисну пов'язку.
3. Весь процес контролюється фахівцями клініки і призводить до поліпшення стану пародонту.

Відкритий кюретаж від закритого відрізняється - відшаруванням ясен. Якщо ясенна кишеня - більше 5 мм, її неможливо ефективно очистити закритими методами, тому саме таким чином забезпечується доступ до глибоких шарів:
1. Стоматолог проводить розріз тканини навколо зуба, очищає кишеню і канал.
2. Закінчивши процедуру ясна зашивають, а ротову порожнину обробляють антисептиком.
3. Для запобігання запалення операційне місце обробляють протизапальними засобами.
Вся процедура відкритого кюретажу, виконується під місцевою анестезією, тому практично безболісна і не викликає дискомфорт.

У будь-якому випадку, кюретаж - не панацея при пародонтиті. Без регулярних оглядів, професійних чисток зубів, постійної підтримуючої терапії, в боротьбі з цим захворюванням не обійтися.

Якщо Ви виявили симптоми пародонтиту - не варто втрачати жодного дня. Звертайтеся до фахівців - стоматологам в клініку «Dentectum» і подбайте про стан ваших ясен разом з професіоналами.