+38 067 833-33-47
+38 099 433-33-47
Запис на прийом Розстрочка

Як правильно лікувати канали зубів?

Як правильно лікувати канали зубів?
У людському тілі, всі органи мають свою особливу будову, в тому числі і зуби, які складаються з коронки, шийки і кореня. Для того, щоб зрозуміти всі особливості лікування зубних каналів, варто розібратися з будовою зубів і розвитком їх захворювань.
Крім емалі та дентину на дні зуба розташована пульпа (нервово - судинний пучок), що допомагає і забезпечує харчування зубів. Ясна і тканини добре захищають нерви і судини від подразників і бактерій, але тільки в тому випадку, коли зуби повністю здорові. Якщо всередині розвивається запальний процес, як наслідок він проникне в корінь і тоді, уникнути болі та ендодонтичного лікування - не вдасться.

Показання для лікування зубних каналів:

 • Пульпіт.
 • Періодонтит.
 • При необхідності переліковування зуба після раніше проведеного стоматологічного втручання.
 • Перед протезуванням: підготовка зуба до постановки коронок або кульшових вкладок (штифтів).

Основна і головна ознака пошкодження пульпарного (нервово-судинного) пучка - неприємні больові відчуття: біль часто має ниючий або пульсуючий характер і може посилюватися при натиску, чи в нічний час. Насторожити повинні також такі симптоми, як:

 • Набряк ясен.
 • Зміна їх кольору.
 • Поява свища на яснах.
 • Неприємний запах з рота.

Однак, в будь-якому випадку причину виникнення болю, і її характер може визначити тільки фахівець при ретельній апаратній діагностиці.
Всі захворювання каналів зуба, лікують вузькопрофільні фахівці, а саме стоматологи - ендодонтисти. У своїй практиці, вони часто використовують професійний мікроскоп, адже ендодонтичне лікування - один з найбільш складних і трудомістких процесів, який складається з багатьох етапів. Мікроскоп дозволяє проводити лікування каналів під багаторазовим збільшенням, що дає змогу провести ретельну дезінфекцію кореневого каналу і гарантує надійну їх герметизацію. При використанні мікроскопа якість лікування каналів збільшується в рази.

Основні етапи ендодонтичного лікування
Для відмінного результату ендодонтичного лікування, кваліфіковані фахівці стоматології «Дентектум» використовують тільки передові методи знеболювання і інноваційне обладнання. Чистка кореневих каналів відбувається під місцевим анестезією і включає кілька етапів.
1. Підготовка доступу до каналів. В першу чергу, стоматолог - ендодонтист проводить установку коффердама (спеціальної латексної пластини для ізоляції зуба), знімає старі реставрації та здійснює препарування каріозної порожнини. Використання коффердама на даному етапі покращує прогноз лікування на 30%, так як зводить до мінімуму контакт слизової з хімічними розчинами, захищає робочу зону від попадання слини і мікроорганізмів, а також запобігає потраплянню матеріалів, дрібних інструментів і шматочків старих пломб в дихальні шляхи. У стоматології «Ден Тектум» використання коффердама є обов'язковим!
2. Проведення обробки і лікування каналів. На даному етапі, лікар проводить анестезію і тільки після повного знеболювання, розкриває зуб. Під час цього процесу стоматолог видаляє запалену пульпу, робить чистку, дезінфікує канали спеціальними розчинами і готує канали до пломбування.
3. Пломбування каналів зуба. На цьому етапі ендодонтист заповнює канали спеціальним матеріалом (гутаперча) і здійснює повну їх герметизацію каналів.
4. Рентгенівський знімок. Перед початком ендодонтичного лікування, під час і після нього обов'язково робиться рентгенівський знімок. Це дозволяє лікарю переконатися в якості проведеного лікування.
5. Реставрація зуба. На даному етапі проводиться відновлення коронкової частини зуба за допомогою фотополімерних пломб, коронок або вкладок.
Після пломбування каналів можуть з'явитися неприємні відчуття в області пролікованого зуба, біль при надкушуванні, або припухлість. Це пов'язано з біологічною реакцією організму на наявність пломбувального матеріалу. Такі симптоми як правило швидко проходять. Але якщо вони посилюються або не проходять тривалий час - це привід для обов'язкового візиту до лікаря!

Якщо лікування стосується маленьких пацієнтів - то їх молочні зубки істотно не відрізняються від постійних. Однак, якщо у дитини є ознаки пульпіту або періодонтиту, не варто нехтувати захворюванням і необхідно звертатися до стоматолога - негайно.

Лікування каналів зубів в стоматології «Дентектум»
Вибираючи стоматологію для себе і близьких, потрібно звернути увагу на кілька особливих і не менш важливих переваг:

 • Повна консультація. Стоматолог повинен грамотно вивчити саме ваш випадок, провести огляд ротової порожнини, надати інформацію про стан здоров'я і створити комфортну для лікування обстановку.
 • Ретельна діагностика. Для встановлення точного діагнозу і створення плану лікування, ваш лікар порекомендує провести комп'ютерну томограму, визначити кількість каналів в зубі, які підлягають лікуванню.
 • Використання передових методик обробки каналів. Саме від цього способу залежить тривалість і ефективність лікування, адже застосування сучасного обладнання та матеріалів - гарантує 100 відсотковий позитивний результат.
 • Контроль і спостереження після проведення ендодонтичного лікування. Запорукою здорової усмішки і уникнення всіх проблем - є ретельне спостереження і контрольні знімки, які допоможуть переконатися в якості виконаної роботи.

У стоматології «ДенТектум», наші фахівці об'єднали всі перераховані вище ознаки правильного ендодонтичного лікування і готові допомогти вам прямо зараз. Звертайтеся за чудовою і білосніжною посмішкою саме до нас.