+38 067 833-33-47
+38 099 433-33-47
Запис на прийом Розстрочка

Питання / Відповідь

На першій консультації лікар, детально розповість про те, які зуби потрібно лікувати в першу чергу, про стан ваших ясен і про те, яку конструкцію потрібно вибрати, щоб заповнити відсутні зуби. Про те, які заходи і маніпуляції потрібно провести. Про те, як потрібно доглядати за порожниною рота, щоб якомога рідше бувати у стоматолога.

Обговоривши вище зазначені аспекти, ваш стоматологсоставіт план лікування, зорієнтує по етапах, термінів, вартості майбутнього лікування, зробить, якщо це необхідно, комп'ютерну діагностику зубів і запише вас на прийом у зручний для вас час для початку лікування.

Не можна заспокоювати себе тим, що молочні зубки це тимчасово, і лікувати їх не потрібно, тому що вони скоро випадуть, а на їх місці виростуть нові постійні зуби. Кожен молочний зуб повинен прослужити певний час, закладене самою природою, і ми не маємо права вирішувати за неї.

Зуби міняються в певний час, на зміну кожному молочному зубу приходить сформувався постояннийзуб. Не можна без будь-яких свідчень видаляти молочний зуб, тому що він тримає місце для постійного зуба.

Не треба плекати ілюзій, а потрібно відвідати стоматолога: в перший раз необов'язково відразу приступати до лікування зубів - можна просто поговорити з дитиною, покатати його в кріслі, попшікать або побризкати зі спеціального "пістолета" і показати як машина працює і пояснити, що страшного нічого і немає, а все дуже цікаво. Ну, а в наступний раз потрібно нагадати про перші відвідини.

Хотілося б відзначити, що батьки теж повинні брати участь в підготовці дитини до візиту до лікаря. Наприклад, сказати, що зубчик "брудний" і там оселилися мікроби, що їх просто необхідно вигнати з допомогою спеціального стоматологічного "пістолета" і зубчик помити і почистити, а потім поставити пломбочку Можна навіть кольорову, а колір ваша дитина вибере сама.

Молочні зуби призначені для створення умов зростання постійних. Якщо за ними не доглядати, то постійні зуби будуть перебувати в поганому стані. Крім того, карієс може передатися на сусідні зуби і тоді захворювання почне прогресувати.

Пам'ятайте, що будь-яку хворобу краще всього лікувати тоді, коли вона тільки з'являється, оскільки в цьому випадку лікування найчастіше обходиться дешевше та без серйозного втручання лікарів.

Кожен організм влаштований по своєму, тому інколи під час  встановлення та закріплення імплантата – активно застосовують процедуру синус – ліфтинг. Річ у тому, що іноді обсягу власної кісткової тканини буває недостатнім для імплантації  і  саме для її нарощення використовується  ця методика.

Синус-ліфтинг - це процедура по нарощуванню кісткової тканини в області гайморових пазух.

У процесі такої операції використовують спеціальні матеріали.

Така операція буває 2 видів – відкрита і закрита:

 • Відкритий синус-ліфтинг проводиться,  тоді коли власног  кісткового матеріалу дуже мало  (менше 5 мм).
 • Закритий Синус-ліфтинг проводиться якщо свій обсяг кістки достатній (не менше 6 мм) і при цьому відразу імплантується імплантат.


Уся процедура    безпечна та безболісна і проводиться під місцевою анестезією.

Після 4-7 днів з моменту проведення операції в області імплантації та синус-ліфтингу може зберігатися набряк. Це природна реакція організму на проведене хірургічне втручання. Пік набряклості доводиться на 3-4 добу, а потім припухлість поступово спадає.

За своєю суттю, операція синус-ліфтингу безпечніше видалення зуба. Набряк і дискомфорт після цієї процедури зберігаються приблизно такий же час. У першу добу можуть бути хворобливі відчуття, особливо в місці накладення швів.

Якщо біль зберігається довше або з'явилося кровотеча, необхідно звернутися до лікаря.

Хірурги нашого центру дуже відповідально ставляться до своєї роботи і не рекомендуватимуть синус-ліфтинг і імплантацію тим пацієнтам, яким такі операції протипоказані.

За роки роботи ми накопичили большойй досвід проведення операцій кісткової аугментации.

Ми пропонуємо клієнтам нашої клініки кращі кісткові матеріали - безпечні, практичні і ефективні.


Пульпіт - це захворювання, що є наслідком глибокого карієсу, яке не вилікували вчасно.

Інфекція поширюється всередину зуба до пульпи (комплексу кровоносних судин і нервових закінчень всередині зуба).

Основними симптомами пульпіту є реакція на холодне і гаряче, яка не проходить після прийому їжі, а також неприємна біль в зубі, що часто має властивість посилюватися до вечора і проявляється по ночах. Якщо запустити основні признаки пульпіту рано, чи пізно зуб може зруйнуватись і відновити його вдасться лише з допомогою імплантації.

Відновлювати зуб, який втратили варто якомога раніше, адже відтягнувши такий процес можна зіткнутись з неприємними наслідками для здоров'я і небажаними витратами в майбутньому.

Пацієнти, які занадто пізно звертаються за допомогою при втраті зубів, мимоволі запускають процес руйнування інших, сусідніх зубів, адже навантаження при жуванні не рівномірно розприділяється і  з  часом вони руйнуюься.

Хочеться запевнити кожного нашого пацієнта, що за  один візит можна видалити – 1, 2, 3 та навіть чотири зуби! Така процедура рекомендується, коли ці зуби уражені карієсом, зруйновані, чи рекомендовані до видалення ортопедичними або ортодонтичними показаннями.

Процес проводиться під місцевою сучасної анестезією, що дозволяє здійснити маніпуляції без болю, неприємних відчуттів та з наступними перевагами:

 • Економія часу, адже вам не потрібно затрачати час на додаткові відвідування хірурга.
 • Процес загоєння проходить на всі зуби.
 • Після видалення зуба призначають ОДИН нетривалий курс антибіотиків для того, щоб гарантовано уникнути запального процесу.


Звичайно, що кожен випадок - індивідуальний, і тільки досвідчений хірург стоматологічного центру «Дентектум» може оцінити усі фактори проведення видалення кількох зубів.


Причинами виникнення кісти зуба є хронічні запальні процеси, що виникають в тканині, яка прилягає до верхівки кореня зуба. Кіста може зростати місяцями і навіть роками та частіше за все не викликає жодних больових, або неприємних відчуттів.

Визначивши наявність у зубі кісти, пацієнти часто задумуються над її видалення, проте такі радикальні методи в сучасній стоматології вже давно НЕ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ, адже   виникає ризик втрати зуба.

Кісту малих розмірів, що виросла у верхівки кореня, переважно лікують ендодонтичним методом, під час якого в більшості випадків стоматологи «Дентектум» намагаються зберегти ваш зуб.


Пацієнти, що звертаються в клініку з проблемами пов’язаними з  зубами мудрості, часто ставлять безліч важливих запитань, на які наші стоматологи з радістю відповідають:

1. В якому віці з'являються зуби мудрості?

Зуби мудрості, прорізаються до 18-22 років., проте якщо до 28 років – вони не виросли, очікувати на них в подальшому – не варто.

2. Навіщо лікувати зуби мудрості?

Зуби мудрості мають схильність до розвитку каріозних процесів. Розвиток захворювань пов'язан з тим, що вони розташовані у важкодоступних місцях, що перешкоджає хорошій щоденній гігієні.

3. Як впливають зуби мудрості на прикус?

Через те, що для «вісімок» місця зазвичай не вистачає - зуби мудрості можуть зміщувати сусідні корінні зуби і подібні дії  можуть призвести до порушення прикусу і серйозних проблем зі здоров'ям.

4. Коли необхідно видалити зуб мудрості?

Існує кілька показань для видалення - розташовується неправильно в щелепі, впирається в інші зуби, відчуваються болі в області зуба, або ж він серйозно вражений карієсом.

5. Видалити зуб мудрості - це боляче?

В стоматологічному центрі «Дентектум» для видалення зубів мудрості використовують сучасні анестезуючі засоби, що дозволяють привести до нуля всі неприємні відчуття. Також поцедуру видалення зубів можна провести під наркозом (медикаментозним сном).

Відновлення зубів за допомогою керамічних накладок і коронок значно надійніше і довговічніше, ніж відновлення з допомогою пломбувального матеріалу.

Однак, багато чого в підходах лікування  залежить від ступеня руйнування зуба, адже якщо уражена зубна порожнина занадто велика, навіть якісно встановлена ​​пломба з часом  може зруйнуватись.

Під час протезування, кожен пацієнт стикається з вибором матеріалів для виготовлення коронки. Їх існує кілька різноманітних видів – металокерамічна, керамічна, тимчасова.

Зубні коронки з металокераміки зовні виглядають прийнятно, міцно тримаються та радують  відносно низькою вартістю.

Керамічні зубні коронки - найбільш естетичні, адже відрізняється підвищеною довговічністю, не викликають алергічних реакцій та служать близько 20 і більше років.

Тимчасові зубні коронки із металопласмаси - не такі міцні, змінюють колір виглядають не дуже природно, проте низька ціна і швидкість виготовлення роблять їх хорошим варіантом для тимчасового протезування.

Насправді, якщо коронку, яка випала не повернути на місце в найкоротші терміни, зуб може зруйнуватися, і як правило, така ситуація трапляється під час прийому їжі (особливо «тягучих» продуктів).

 Якщо подібна проблема виникла, варто дотримуватись певних дій:

Якомога швидше записатись на прийом до лікаря-стоматолога.
Коронку, що випала потрібно спакувати в коробочку, або пакетик та постаратись не загубити, адже її можна встановити на місце.
Не потрібно використовувати, чи наносити на зуб - масло гвоздики, зубний цемент, клей та інші цікаві засоби про яких пишуть в мережі інтернет.


Пам’ятайте, така ситуація може трапитись з кожним, тому не варто гаяти час та по скоріше звернутись до стоматолога.

Домогтися красивої рівної посмішки можна як ортодонтичним лікуванням, так і за допомогою вінірів.

Звичайно, що порівнювати системи не зовсім правильно, оскільки перші виправляють не тільки кривизну зубів, але і аномалії прикусу, переміщаючи зуби в правильне положення, а другі лише маскують естетичні дефекти і коректують форму.

Шукати поради на форумах чи в знайомих – не варто, адже багато що залежить від вашого прикусу і стану ротової порожнини.

В стоматологічній практиці існують випадки, коли в пацієнта від зуба залишається тільки корінь. Якщо верхня частина знищена повністю, або від неї залишилася лише маленька складова, для того щоб уникнути повного видалення зуба - застосовується відновлення за допомогою культевої вкладки.

Що таке культева вкладка?

Культева вкладка - це штифтова розбірна, або монолітна конструкція, яка виготовляється ​​з металу, кераміки або діоксиду цирконію.

Для її застосування необхідно обов'язкове виконання двох умов: хороший стан кореня та здорові тканини навколо зуба і тоді з допомогою професіоналізму стоматолога можна відновити весь зуб.

Будь – яке хірургічне втручання може мати певні обмеження та протипоказання. Однак, існують особливі випадки коли імплантація повністю небажана:

 • Непереносимість анестетиків.
 • Серйозні серцево-судинні захворювання.
 • Цукровий діабет в прогресуючій формі.
 • Променева терапія в області голови.
 • Наявні інфекції в ротовій порожнині і носоглотці.
 • Прийом деяких лікарських препаратів.


Проте, не варто забувати і про вікові обмеження, адже імплантація не рекомендується юним пацієнтам, так як у них ще не повністю сформовані кістки лицьового черепа, зокрема щелепа.


Зубна імплантація – це одна з найнадійніших та найефективніших  процедур, що дає змогу відновити один або декілька зубів без обточування сусідніх зубів. . 

Такий спосіб є доволі популярний, адже допомагає пацієнтам відновити втрачені зуби як на верхній, так і на нижній щелепі, при цьому кількість втрачених зубів значення не має.

Зубна імплантація вважається єдиним правильним виходом допомоги для кожного, тому що приживлення імплантатів на сьогоднішній день складає більше 99%!


Часто на прийомі в стоматолога, пацієнти не розуміють значення видів карієсу, тому варто знати, що в термінології їх є 3 види:

 1. Карієс на стадії плями (поверхневий) характеризується розвитком плям, або потемнінням на зубах.
 2. Середній карієс характеризується зруйнованою емаллю, через яку проникають мікроорганізми, для яких дентин служить живильним середовищем.
 3. Глибокий карієс характеризується утворенням порожнини значних розмірів.

Усі види карієсу – досить небезпечні, адже в будь якому випадку можуть привести до втрати зуба, тому огляд стоматолога є одним з  видів профілакти цього захворювання.

Очікування на народження дитини – не привід відмовлятись від лікування зубів, адже з досвідченим стоматологом зробити це можна без шкоди майбутній матері та дитині.

1-й триместр. Саме на цьому етапі варто відмовитися від стоматологічного лікування та анестезії протягом першого триместру, якщо є така можливість. Проте, при гострій необхідності,  потрібно обов'язково сказати лікареві, що ви вагітні.

2-й триместр. У проміжку між 4 і 6 місяцями вагітності можна проводити стоматологічні процедури і навіть допустима анестезія. У цей період рекомендується підтримувати збалансовану дієту з великою кількістю вітаміну С, вітаміну В12 і кальцію для здорових зубів, а також рекомендується уникати солодких перекусів щоб уникнути руйнування зубів.

3-й триместр. Це основний час для відмови від стоматологічних процедур.

Рекомендується стежити за здоров'ям порожнини рота, щодня чистити зуби, вранці і ввечері, а також після прийомів їжі, якщо є така можливість.

Досить часто пацієнти можуть зіткнутись з такими термінами, як «дефект пломби на зубах», «рецидив карієсу» або «карієс під пломбою». Проте, коли зуб не болить більшість із людей відмовляються від заміни старої пломби і цим  несуть шкоду своєму здоров’ю.

Варто знати, що пломби, як і все в світі, не вічні і мають свій термін служби і лідерами по тривалості служби вважаються - керамічні коронки і вкладки, адже їх термін служби - десятки років.

Однак, коли пломба вже відслужила своє, вона мимоволі перестає виконувати свою функцію - герметично закривати і надійно захищати дентин зуба від мікроорганізмів і руйнівних чинників. Також не потрібно ігнорувати так звані дефекти пломб – потемніння, нависання над яснами, обточеність, адже все це може призвести до неприємних больових відчуттів  і захворювань ротової порожнини.

Таке запитання не дуже приємне, однак не менш важливе. Блювотний рефлекс у пацієнтів стоматолога - це часте явище і в більшості випадках - ціла проблема, але вона вирішувана!

Блювотний рефлекс викликається в результаті механічної дії на чутливі м'які тканини стінок глотки і кореня язика. Також, ці спазми можуть бути через індивідуальну нестерпності деяких смаків і запахів.

Проте, як не дивно причина виникання блювотного рефлексу – психологічна та може бути викликано страхом зубних лікарів або негативним досвідом в минулому.

Що ж робити, якщо лікуватися треба, а блювотний рефлекс не дозволяє відкрити рот?

Стоматологи «Дентектум» завжди допоможуть вирішити таку проблему застосувавши медикаментозні препарати, або спеціальний наркоз для лікування пацієнтів з підвищеним блювотним рефлексом.

 

 

Для того, аби розібратись в вищенаведеному питання, варто в першу чергу зрозуміти значення періодонти.  В термінології стоматологічних захворювань, періодонтит - це запалення тканин, що оточують корінь зуба (періодонта).

Саме ця хвороба вважається однією з найнебезпечих, адже може привести до дуже неприємних і навіть непоправних наслідків, якщо його вчасно не помітити і не почати лікування.

Гостра форма хвороби характеризується вираженими проявами:

 • Сильним болем,
 • Набряком тканин,
 • Головними болями.


В цьому випадку пацієнти завжди віддають перевагу прийому знеболюючих препаратів, проте вони приносять лише тимчасове полегшення, але проблему не усуває.

Звичайно, що періодонтит можна вилікувати і чим швидше розпочинати маніпуляції, тим це простіше і дешевше, ніж лікування запущеного захворювання.
 


В стоматологічній практиці таке явище називається рецесія ясен, тобто  оголення шийки зуба за рахунок зниження рівня ясен. Ця проблема негативно впливає на красу посмішки, комфорт прийому їжі і здоров'я зубів.

Причинами цього може стати:

 • Нерегулярна гігієна порожнини рота, що призводить до великого скупчення нальоту і зубного каменю, які поступово провокують опускання рівня ясен.
 • Механічні пошкодження та неправильно сформовані вуздечки верхньої або нижньої губи.
 • Розвиток пародонтозу, шкідливі звички та вікові зміни, адже з 35 років незначна рецесія ясен є нормальним фізіологічним процесом


Допомогти покращити стан при упущених яснах можна вчасно звернувшись до стоматолога та підібравши правильні методики лікування.

Звичайно, що ефективне, однак в тому випадку якщо правильно підібрані системи відбілювання.

Сьогодні використовується кисневий вид відбілювання зубів, який є дбайливим, безпечним і ефективним методом.

Проте, варто знати, що відбілити можна далеко не кожен зуб, адже все залежить від стану емалі та дентину зубів кожної людини.

Тому, якщо ви вирішили відбілити зуби вдома - проконсультуйтеся спочатку у стоматолога.

Існує твердження, що відмова від цукру дозволяє знизити ризик розвитку каріозного процесу.

І більшість людей слідуючи цій істинні, захоплюються замінниками цукру і найпопулярніші з них:

 • Е953 ізомальт,
 • Е 421 маннит,
 • Е967 ксиліт,
 • Е965 мальтитний сироп,
 • Е950 ацесульфам,
 • Е951 аспартам.


Звичайно, що заміна частини цукру в їжі знижує ризик розвитку карієсу, проте  таким чином не знижується кислотність порожнини рота і більш того, підсолоджувачі не ферментують карієсогенні бактерії.

Зліпок зубного ряду дозволяє повторити індивідуальний мікрорельєф зуба і передати всі особливості будови з максимальною точністю.

Зазвичай, це необхідно:

 • Для правильного планування ортодонтичного лікування.
 • Для виготовлення знімних конструкцій і незнімних.


Стоматологічні зліпки виготовляють з використанням спеціального матеріалу, який наноситься на зуби і тканини, а потім знімається з уже наявними відбитком.

Ця процедура займає 10-15 хвилин часу, не викликає дискомфорту і абсолютно безболісна, проте дозволяє в точності провести необхідне лікування, яким пацієнт залишиться точно задоволеним.

Досить часто пацієнти не розуміють різниці між зубним нальотом та зубним каменем -  все дуже просто.

 • Зубний наліт формується на поверхні емалі, клейкий, безбарвний і містить велику кількість різноманітних мікроорганізмів.
 • Зубний камінь - це затверділий зубний наліт, який може бути надясенним та підясенним.


Для того, аби видалити зубний наліт, варто ретельно проводити гігієну ротової порожнини, однак для того щоб видалити зубний камінь – краще звернутись до стоматолога, адже якщо його не позбавитись він може привести до неприємних наслідків.


Більшість зубних ополіскувачів в своєму складі містять різноманітні речовини, що негативно впливають на ротову порожнину та організм в цілому.

 1. Спирт в складі, може викликати подразнення слизової і сухість у роті.
 2. Неовітін і хлорид цетилпіридинію заборонено застосовувати при вагітності та годуванні.
 3. Цитрат кальцію викликає алергію у вигляді висипки або свербіння, а також неприємності зі шлунком (біль, нудоту, метеоризм або діарею).
 4. Триклозан вбиває не тільки шкідливі, але і корисні бактерії, а при частому застосуванні деякі з патогенних бактерій стають стійкими до його дії.
 5. Надлишок кальцію викликає нудоту, блювоту і постійну спрагу.


Звичайно, в споліскування зміст всіх цих речовин не високо, але використовувати їх постійно не рекомендується!

Зубна нитка - найефективніший засіб для видалення їжі з міжзубних просторів.

Варто знати, що зубна щітка з подібним завданням, як правило не справляється, що часто призводить до утворення карієсу в місцях контакту зубів один з одним, а також в місцях прилягання ясен до зуба.

Як користуватись?

Коли зуби вже почищені щіткою, ми відрізаємо 30-40 см нитки. Потім, нам потрібно намотати її кінці на середні пальці рук - так, щоб довжина нитки між ними була близько 6 см; натягнути нитку, притримуючи її вказівними пальцями, і акуратно ввести між зубами.

Коли всі зуби і все проміжки будуть оброблені ниткою, слід прополоскати порожнину рота ополіскувачем або звичайною теплою водою.

Часто, коли шматочки їжі застряють між зубами,  пацієнти використовують зубочистки, проте якщо видалити ці частинки можна лише зубочисткою - означає, що порушений контакт між зубами.

Пам’ятайте: людині з здоровою ротовою порожниною - не потрібні зубочистки, адже при застосуванні такого предмету - є ризик отримати хронічне запалення ясен.

Більшість лікарів твердять, що установка брекетів - це не боляче.  

Проте, потрібно зауважити, що в перший час (3-14 днів) зуби будуть відчувати незвичну напругу, так як апарат і принцип його роботи приводить зуби в рух.

Відчуваючи неприємні больові відчуття, звертайтесь до стоматолога, адже лише кваліфікований лікар зможе допомогти впоратись з проблемами.

Незважаючи на те, що до 3-5 років  дорослі допомагають дитині чистити зуби, однак виконувати цю процедуру набагато зручніше за допомогою електричної щітки.

Електрична зубна щітка робить всю роботу за вас.

Завдяки руху голівки і вбудованому таймеру для контролю часу чистити зуби електричною зубною щіткою набагато легше.

Також, варто зауважити, що електричні зубні щітки видаляють зубний наліт ретельніше, ніж звичайні і додають неабиякого ентузіазму дитині при чищенні зубів електричною щіткою.


На першому прийомі лікар проведе первинний огляд порожнини рота, огляне вуздечки губ і язика на предмет коректного розвитку, а також проконсультує  в питаннях гігієни, порекомендує засоби для догляду та розповість, як ними користуватися!

У разі необхідності, положення вуздечок легко коригується поверхневими хірургічними маніпуляціями без необхідності в знеболюванні і без неприємних відчуттів, так як вони ще не встигли прорости нервовими закінченнями і судинами.

Стоматологія для дітей першого року життя - це важливий і відповідальний момент. Навіть незважаючи на те, що перші зуби у малят з'являються в 6-8 місяців, перший візит рекомендується здійснити на початку другого місяця життя малюка.

Важливо на самих перших місяцях життя провести огляд і виявити фактори ризику, які зможуть подіяти на формування зубощелепної системи ще до народження дитини.

На такому ранньому терміні є можливість попередити наслідки розвитку аномалії, щоб не було важчих її проявів.

Звичайно, що ні!  Це, однозначно, не боляче.

Якщо розібратись детальніше, це відбувається так:

Місце уколу на яснах обробляють анестезуючу гелем, який буває різних смаків тропічних фруктів.
Методом дозування вводять анестетик (спочатку 0,3 мл; через кілька хвилин вводять решту кількість знеболюючого розчину).
Ось і все, анестезія вже настала, можна приступати до безболісного лікування.

Вирішувати проблеми в питаннях ортодонтії потрібно як найшвидше, проте якщо знехтувати ними до 12 років, як результат - у багатьох дітей розвивається неправильний прикус!

Рекомендується вперше показати дитину ортодонту в 3-річному віці,

адже це дозволить лікарю вчасно провести необхідну діагностику, виявити аномалії на самих ранніх стадіях і сформувати комплекс заходів щодо запобігання розвитку неправильного прикусу.

Шкідливі звички – це одна з частих причина формування неправильного прикусу у дітей.

Як наслідок, неправильний розвиток щелепи може виникнути при:

 • Постійному смоктанні пальців, губ, щік
 • Споживання тільки м'яких продуктів (відмова від жування)
 • Якщо розвинулася звичка гризти нігті і будь-яких предметів під рукою

Позбутись їх потрібно з раннього віку і краще робити це під наглядом спеціаліста який допоможе справитись з такими проблемами.