+38 067 833-33-47
+38 099 433-33-47
Запис на прийом Розстрочка

Гінгівіт, що це?

Гінгівіт - це запалення ясен, яке не впливає на кісткову тканину. Це перша стадія пародонтиту.

Ключові симптоми гінгівіту:

  • почервоніння ясен;
  • хворобливість;
  • чутливість на холодне, гаряче, кисле, солодке
  • кровоточивість ясен;
  • набряклість.

Захворювання може мати сезонний характер, загострюючись восени або навесні.

Якщо ви помітили якийсь із перерахованих вище симптомів, це серйозний привід звернутися до лікаря. Фахівець допоможе виявити і усунути причину захворювання, а також уникнути ускладнень у вигляді пародонтиту.

Якщо ви не можете відвідати лікаря, то можна робити полоскання відварами ромашки, кори дуба, шавлії або настоянками прополісу, ротоканом. Але все це тимчасове рішення, що дозволяє полегшити стан. Справжня причина нікуди не зникне, тому не варто надовго відкладати похід до стоматолога.

Як правило, гінгівіт виникає через неякісну гігієни порожнини рота. Тому часто для вирішення проблеми достатньо зробити професійну чистку зубів, знявши зубний камінь і наліт. Але також причинами можуть стати неправильний прикус, зміни гормонального фону (наприклад, у вагітних), деякі загальні захворювання організму. 

Гінгівіт у вагітних

Гінгівіт у вагітних зустрічається досить часто через зміни гормонального фону в організмі. Коли жінка народжує, найчастіше проблема зникає.
Але якщо жінці стає важко жувати і з цієї причини повноцінно харчуватися, рекомендуємо робити професійну чистку зубів кожні три місяці. Адже це запорука не тільки її здоров'я, але і здоров'я малюка.

Також існує ціла програма по догляду за порожниною рота при гінгівіті. Прості кроки дозволять уникнути неприємних відчуттів і зберегти здоров'я ротової порожнини на багато років.

Якщо Ви помітили кроточівость ясен, неприємні відчуття і почервоніння настійно рекомендуємо записатися на консультацію до лікаря пародонтолога.